"Maailmastatistika näitab, et inimeste rahulolu eluga saavutab stabiilse taseme SKP juures, mis on veidi allpool Eesti tänast taset, ja siis ei tõuse enam, ükskõik kui palju rahvuslikkust rikkust ka juurde ei punnitaks."
Targad sõnad ühest Eesti majandusajakirjast.
Tekib siis küsimus, aga mida me siis rabame?
Edasi kirjutab autor, et pigem tehnoloogiaga mittekaasaskäimine teeb meid õnnetuks ning samal ajal paneb rabama. Sellessuhtes võib tal õigus olla. Kuid sellesse kinni ma ka ei jääks. Siiski oleneb kõik inimesest ja sellest, mida ta peab enese jaoks vajalikuks, ilma milleta ta ei suuda endale väärtuslikku elukest ette kujutada.
Näiteks minul pole hetkel ei telekat, arvutit, autot, kohvimasinat, köögikombaini ja mida-teab-mis vidinat, aga tunne on hea. Pole kohustust mingi materiaalse asjanduse/vidina ees, mille pärast ma peaksin töötama nii et veri ninast välja.
Samas pole ma muidugi mingi standard, mille järgi käija.
Selles samas ajakirjas ütles üks intervjueeritav, et tema töötab selleks, et saada raha läbi endale vabadust (reisid, langevarjuhüpped). Arvan, et pigem läheks ma selle idee alla. Vabadus on hea!
Kuid kui suur võib olla rahaga teenitav vabaduse aste, et sellepärast töötada higi pisar laubal?
Siin peaks kokkuvõtma lausega, et eks iga inimene teab ise, mis-kus ja kellega ning kui palju.
Eks see okas -kui palju teenida (loe: rabada)- peitub iga inimese hinges. Ja selle okka suuruse ning teravuse üle saab ühiskond vaid diskuteerida, valiku teeb indiviid siiski ise.
Ei teagi nüüd, mida soovida...suurt või väikest, teravat või hoopis nüri okast....Kõik ju oleneb kaubast, mis on just Sinule tähtis ning mida selle okka eest saad...
aga kindlasti on see midagi head just Sinule....
Head okast!